Kategorie:

Smart watch dla dziecka – dlaczego warto?

Avatar
Opublikowane przez admin

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku maksimum bezpieczeństwa. Kupuje zatem pociechom odpowiednie kaski oraz ochraniacze, które sprawdzą się na rowerze, czy też deskorolce. Opiekun stara się również zawsze sprawdzić sprzęt, na którym porusza się jego dziecko. Jednak zapewnienie bezpieczeństwa, to także odpowiednia przestrzeń, po której może swobodnie poruszać się dziecko.

Smart watch – współczesna ochrona

Dzieci mają to do siebie, że nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu. Właśnie dlatego tak ważne jest, by cały czas ich pilnować, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach. Jednak zarówno w supermarkecie, galerii handlowej, parku, na placu zabaw, czy też podwórku pod blokiem dziecko może się zgubić. Pobiegnie za czymś co je zainteresowało, zauważy z daleka kolegę, z którym będzie chciało się przywitać lub zwyczajnie stwierdzi, że schowa się rodzicom, by Ci mogli go poszukać. Maluch nie ma tu nic złego na myśli, po prostu chce zaspokoić swoją ciekawość lub pobawić się z opiekunami. Jednak Ci drudzy podczas poszukiwać dziecka mogą poważnie się zdenerwować lub spanikować. Właśnie w takich sytuacjach przydaje się smart watch. Założony na ręku dziecka wysyła cały czas sygnał. Dlatego rodzice mogą sprawdzić na swoim telefonie, gdzie znajduje się ich pociecha. Obie strony mogą również do siebie zadzwonić lub wysłać sms. Dzięki temu zarówno zagubione dziecko, jak i poszukujący rodzic mogą szybko się ze sobą skontaktować.
Warto wiedzieć, że smart watch posiada również niezwykle ważną funkcję. Mianowicie jest to przycisk SOS. W momencie, gdy dziecko poczuje się zagrożone lub podejdzie do niego ktoś obcy może szybko wcisnąć ten przycisk. Natychmiast zostanie wysłane powiadomienie do rodziców o jego lokalizacji, a także wykonane zostanie z rodzicami połączenie. Jest to więc bardzo ważny aspekt „za” zakupem takiego urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *