Kategorie:

Szelki a obroża dla psa – co wybrać?

Avatar
Opublikowane przez admin

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów dla zwierząt. Nie chodzi tu o samo ich żywienie, ale również akcesoria do zabawy, czy na spacer. Do nich należy obroża, a także coraz bardziej zyskujące na popularności szelki. Jakie są różnice między tymi produktami i który z nich sprawdzi się najlepiej?

Obroża dla psa

Obroża nie jest niczym nowym. Zmienia się jednak jej wygląd. Mianowicie w sklepach dostępnych jest całe mnóstwo różnych wariantów. Szerokie, wąskie, jednokolorowe i wielobarwne. Dodatkowo zaczęły się ostatnio pojawiać modele odblaskowe lub świecące. Obroża powinna być zawsze założona psiakowi, ponieważ znajdować się na niej powinien telefon do właściciela. Jest to oczywiście zabezpieczenie na wypadek zaginięcia psa. Do obroży przypina się również smycz i tym samym wyprowadza psa na spacer.

Szelki jako zastępstwo dla obroży

Obecnie coraz częściej widuje się psy w szelkach, ale bez obroży. Szelki mają tę przewagę nad obrożą, że niełatwo jest je zdjąć. Tym samym pies nawet gdy się szarpie to raczej się z nich nie wyślizgnie. Co więcej, gdy mocno ciągnie nie będzie się przyduszał. Jest to więc bardzo dobre rozwiązanie, ale czy powinno zastępować obrożę? Nie ma w tym nic złego, o ile na szelkach również można umieścić imię psa oraz namiary na właściciela. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, to lepiej dodatkowo zakładać psu obrożę z takimi danymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *