Kategorie:

Krem z filtrem – dlaczego warto go nakładać?

Avatar
Opublikowane przez admin

Pielęgnacja skóry twarzy powinna zawsze mieć kilka etapów. Na początku warto wykonać odpowiedni peeling, a następnie zadbać o dokładne oczyszczenie skóry. W kolejnym kroku powinno się nałożyć kosmetyki nawilżające skórę i takie, które zapewnią jej ochronę. To właśnie w tym miejscu pojawia się miejsce dla kremu z filtrem. Dlaczego warto go nakładać?

Krem z filtrem – funkcja ochronna

Tak jak zostało wspomniane powyżej, krem z filtrem ma za zadanie ochronić delikatną skórę twarzy. Mowa tutaj wbrew pozorom nie tylko o promieniach słonecznych. Te w dużej ilości oczywiście mogą wywoływać niepożądane zmiany na skórze, jednak nie tylko one są zagrożeniem. Krem z filtrem dzięki swojej konsystencji zabezpiecza skórę także przed innymi czynnikami zewnętrznymi. To na nim będą osiadały zanieczyszczenia. To także on zabezpiecza skórę przed kosmetykami do makijażu. Widać to przede wszystkim w momencie wieczornego oczyszczania skóry z tego co się na niej nagromadziło i co zostało nałożone. Chociażby sam podkład zmywa się znacznie lepiej, nie wszedł bowiem w głąb porów skóry.

Krem z filtrem a przebarwienia

Bardzo często, zwłaszcza po okresie wysokich temperatur na skórze twarzy pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia. Nieregularne plami o różnej wielkości i kolorze nie są zmianami pożądanymi. Wówczas zaczyna się walka o ich usunięcie, która nie zawsze jest łatwa. Dlatego też, w tym przypadku znacznie lepiej jest zapobiegać ich powstawaniu, właśnie poprzez nakładanie odpowiedniego kremu z filtrem. Dobrać go należy do pory roku, a także aktualnych potrzeb skóry. Wówczas będzie stanowił prawdziwą barierę ochronną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *