Kategorie:

Profesjonalny serwis samochodowy – nowoczesne usługi

Avatar
Opublikowane przez admin

Posiadanie własnego samochodu to duże udogodnienie, bez względu na to, czy wykorzystujemy go do celów prywatnych czy też jeździmy głównie w celach służbowych. Jednak wielu kierowców stwierdzi także na pewno, że bycie właścicielem auta może dawać wiele satysfakcji. O swoje cztery kółka często dbamy z dużym zaangażowaniem, starając się zapewnić maszynie stylowy wygląd i sprawne działanie. Jeśli jednak chcemy znacząco podnieść komfort jazdy, będzie nam potrzebny profesjonalny serwis samochodowy, który oferuje nowoczesne usługi. Którymi z nich szczególnie warto się zainteresować?

Profesjonalny serwis samochodowy – chip tuning

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że większość samochodów opuszczających salony zostaje zaprojektowana w taki sposób, aby wykorzystywać jedynie 60% swoich możliwości. Ma to być swego rodzaju zabezpieczenie przed nadmierną eksploatacją, która mogłaby wpłynąć na awaryjność maszyny. Jednak istnieje możliwość, aby odrobinę znieść narzucone ograniczenia i poruszać się ze zwiększoną mocą silnika. W tym celu wykonuje się tzw. chip tuning, polegający na modyfikacji programu sterującego silnikiem. Jeśli jednak chcemy, aby zabieg nie wiązał się dla nas z poważnym zagrożeniem, powinniśmy oddać pojazd do profesjonalnego serwisu samochodowego, gdzie mechanik dokona szczegółowego przeglądu. Dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć się zarówno lepszym działaniem silnika, jak i bezpieczeństwem jazdy.

Profesjonalny serwis samochodowy – geometria kół

Prawidłowa praca kół jest niezwykle istotna, jeśli chcemy jeździć bez przykrych incydentów. Dlatego właśnie jeżeli zauważymy na przykład, że nasz pojazd nie jest stabilny na drodze, inaczej zachowuje się na lewym, a inaczej na prawym zakręcie czy też słyszymy popiskiwanie opon, powinniśmy udać się do warsztatu. W Tarnowie znajdziemy profesjonalny serwis samochodowy, w którym wykonuje się tzw. geometrię 3D. Tutaj można przeczytać więcej https://slusarczyk-auto.pl/. Zabieg ten polega na przywróceniu kołom parametrów wyznaczonych przez producenta pojazdu, co może okazać się niezbędne, jeśli w wyniku eksploatacji ulegną one zmianie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *